Aktualności

ODSŁUCHAJ
01.12.2022

Nikodem Żukowski najlepszym anglistą w naszej gminie

Zdjęcie Artykułu

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach 30 listopada br. odbyła się już VIII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom. Rolę gospodarza pełniła dyrektor szkoły w Stanowicach - Katarzyna Wójcik.

Najlepsi angliści z każdej szkoły mieli za zadanie rozwiązać zadanie ze słuchu, test gramatyczny, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie – dosłownie kilkupunktowe.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepszym anglistą w naszej gminie okazał się Nikodem Żukowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach, którego opiekunem jest Piotr Szmidt.

Drugie miejsce zajął Przemysław Januś z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie, którego opiekunem jest Joanna Pietras.

Trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Cioruń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu, której opiekunką jest Magdalena Gapska.

Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie za sfinansowanie zakupu nagród.

Dziękujemy także Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Autor: Piotr Szmidt, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach
Liczba wyświetleń: 216

Powrót