Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.12.2022

„Laboratoria Przyszłości” w Stanowicach

Zdjęcie Artykułu

Szkoła Podstawowa w Stanowicach  przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Logotyp programu „Laboratoria Przyszłości” w StanowicachCelem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe od państwa na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupione wyposażenie umożliwi uczniom rozwijanie kompetencji w zakresie kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Tym razem uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zakupionymi narzędziami do obróbki drewna i wykorzystania ich w praktyce. To dużo ciekawsza forma nauki, dająca dużo frajdy , sprawiająca, że lekcja jest dużo bardziej atrakcyjna i przede wszystkim efektywna.

Autor: Robert Czubala
Liczba wyświetleń: 170

Powrót