Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.12.2022

Uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu z wizytą na "Międzynarodowych Targach Branży Kamieniarskiej STONE 2022" w Poznaniu

Zdjęcie Artykułu

W czwartek 24 listopada uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu, głównie z klas technikum górnictwa odkrywkowego, wraz z nauczycielami: Renatą Dziurlą, Haliną Fitas i Jackiem Sozańskim, po 4 latach przerwy odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć ekspozycje materiału kamiennego z różnych stron świata, maszyny i narzędzia do obróbki półproduktów, wyrobów kamiennych, interaktywne prezentacje specjalistycznych urządzeń oraz prezentacje nowości rynkowych, nowych technologii oraz produktów znajdujących zastosowanie przy profesjonalnej obróbce kamienia. Mieli również okazję przyjrzeć się pracom w ręcznej obróbce kamienia w ramach "Turnieju Regionów", które odbywały się podczas targów kamieniarskich. Ponadto, młodzież wzięła udział w dwóch wykładach: 1. Petrografia skał jako narzędzie wspierające współczesne budownictwo i architekturę. Przykłady zastosowania badań petrograficznych oraz 2. Architekt i kamień, w ramach tematyki "Debaty o kamieniu". Nowością podczas tegorocznych targów był sąsiadujący "Poznański Jarmark Świąteczny", którego nie sposób było pominąć.

To był kolejny wyjazd z "Listopadowej edukacji w terenie" w Zespole Szkół w Strzegomiu, który na pewno przyczyni się do podniesienia wiedzy z zakresu górnictwa, kamieniarstwa i maszynoznawstwa.

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe, a jednocześnie pomoc w realizacji tego wydarzenia, następujących osób: Jarosława Cybucha, Dariusza Chrzanowskiego, Michała Firleja, Piotra Gradowskiego i Jacka Łaty - za co w tym miejscu serdecznie panom dziękujemy.

Autor: Renata Dziurla, Zespół Szkół w Strzegomiu
Liczba wyświetleń: 215

Powrót