Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.12.2022

Edukujące makiety uczniów z klasy 5a i 6a

Zdjęcie Artykułu

Każdy wie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nigdy nie jest za wiele nauki w tym temacie. Okazuje się, że przypominanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań może być również ciekawe i wzbudzające kreatywność. Właśnie takie wyzwanie podjęli uczniowie z klasy 5a i 6a z ZSP w Jaroszowie.

W odpowiedzi na ogólnopolską Kampanię Kolejowe ABC II i konkurs „Kierunek bezpieczeństwo” zespoły klasowe, na lekcjach plastyki i techniki, wykonały makiety informacyjno-edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.

Na kilku kolejnych zajęciach czniowie wykonywali poszczególne elementy swojej klasowej makiety. Były to m.in.: wagony, tory kolejowe, drzewa, zapory oraz postacie - z najważniejszym Nosorożcem Rogatkiem na czele.

Prace obu zespołów klasowych wraz z dodatkowymi informacjami stworzyły wystawę edukującą umieszczoną na korytarzu w pawilonie szkolnym. Stała się ona atrakcją dla młodszych uczniów z klas 1-3, bo da się zaobserwować, że zatrzymują się przy niej z wielkim zainteresowaniem.

Dzięki temu, zarówno twórcy makiet - piątoklasiści i szóstoklasiści - jak i uczniowie tylko oglądający, mogą przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznych zachowań.

Praca nad makietami sprawiła uczniom sporo frajdy. W trakcie działań okazało się, że każda grupa uczniów jest w czymś dobra i może się wykazać. Jedni sprawdzili się w lepieniu w plastelinie, inni w rozwiązywaniu problemu, jak w prosty sposób z odpadów i materiałów zgromadzonych w pracowni wykonać wagoniki czy drzewa. Kolejna grupa wykazała się wielką starannością i wykonywała prace końcowe wymagające dużej precyzji.

W efekcie wspólnych działań, powstały ciekawe i wartościowe przestrzenne prace twórcze pod czujnym okiem nauczycielki Doroty Burzyńskiej.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 436

Powrót