Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.12.2022

Strzegom sprzedaje już węgiel

Zdjęcie Artykułu

Jak podała TVP 3 Wrocław w serwisie informacyjnym "Fakty", gmina Strzegom jako jedna z pierwszych na Dolnym Śląsku rozpoczęła już sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach dla swoich mieszkańców.

Aktualnie do dwóch strzegomskich składów węgla dotarło w sumie 100 ton węgla typu orzech i 25 ton ekogroszku:

  • "Opał" Maria Gajecka (Al. Wojska Polskiego 72) - 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK Staszic i 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK ROW Ruch Rydułtowy
  • "Celmet" (ul. Bracka 2) - 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK Staszic, 25 ton węgla typu orzech z kopalni KWK ROW Ruch Rydułtowy i 25 ton ekogroszku (KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola).

Węgiel z naszych składów odbierają już systematycznie osoby, które jako pierwsze złożyły stosowny wniosek. Do pozostałych mieszkańców pracownicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu dzwonią z prośbą o stawienie się w magistracie (parter, pokój nr 14), by dopełnić wszelkich formalności. Dodajmy, że wniosek złożyło ponad 1100 osób.

Do końca roku do Strzegomia dotrze 351 ton węgla i 250 ton ekogroszku.

W sumie potrzebne będzie 900 ton węgla i 290 ton ekogroszku, dlatego 7 grudnia 2022 r. zostało wystosowane pismo do PGG o zwiększenie dostaw niezbędnych do realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców gminy Strzegom.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 361

Powrót