Aktualności

ODSŁUCHAJ
09.12.2022

„Dzień Guzika” w Przedszkolu nr 4

Zdjęcie Artykułu

Dzieci z najmłodszej grupy z Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu 8 grudnia br. gościły Elżbietę Gadulę – pracownika Biblioteki Publicznej, z którą świętowano „Dzień Guzika”. Były to zajęcia w ramach realizacji projektu czytelniczego we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Strzegom.

Elżbieta Gadula przygotowała niespodzianki oraz zabawy z guzikami w roli głównej. Przedszkolaki poznały różne rodzaje guzików i dowiedziały się do czego one służą. Dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne, segregowały, układały figury z guzików. Rozwijały motorykę małą podczas przewlekania sznureczków przez dziurki. Nie zabrakło również zdrowej rywalizacji podczas zabaw ruchowych.

Nabywały także umiejętności zapinania i odpinania guziczków. „Biedroneczkom” bardzo spodobała się czytana przez p. Elę książeczka z serii Miś Koralik-Guzik, która była inspiracją do dalszych wyzwań.

Zabawa guzikami może być bardzo interesująca, a jednocześnie przynieść wiele radości i zadowolenia podczas wspólnych działań w „Dniu Guzika”.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 128

Powrót