Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.01.2023

Eliminacje szkolne konkursu „Pegazik”

Zdjęcie Artykułu

W czwartek 19 stycznia br. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zostały zorganizowane jubileuszowe, bo już 10. eliminacje szkole XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanym przez tę szkołę.

Tegorocznym motywem przewodnim jest „maska” - zarówno ta karnawałowa, jak i aktorska, bo przecież recytatorzy muszą wcielić się w swoje role deklamatorów, a ogólny wyraz artystyczny ma także wpływ na ocenę jury.

Komisję Konkursową tworzyły: Beata Jankiewicz – dyrektor szkoły, Beata Suwart – Orzechowska - bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Strzegomiu (filia w Jaroszowie) oraz nauczycielki: Monika Bytnar–Gołembiowska, Bronisława Czapla i Małgorzata Januś.

Po wysłuchaniu 12 recytacji w kategorii „młodsi” i 4 w kategorii „starsi” wyłoniono laureatów. Oto werdykt:

KATEGORIA „MŁODSI” – uczniowie z klas 4 - 6

I miejsce – Aleksandra Hućko (kl. 5a)
II miejsce – Eva Prysiażna (kl. 5a)
III miejsce – Antoni Kowalczyk (kl. 6a)
wyróżnienie: Magdalena Kossowicz (kl. 5a)
wyróżnienie: Dawid Dworak (kl. 4a)

KATEGORIA „STARSI” – uczniowie z klas 7 - 8

I miejsce – Łucja Kołodziej (kl. 8b)
II miejsce – Julia Świątkowska (kl. 8a)
III miejsce – Aleksander Łabędzki (kl. 7a)
wyróżnienie: Oliwia Szczepanek (kl. 7a)

Laureaci będą reprezentowali swoją szkołę w eliminacjach miejsko-gminnych, które zostaną zorganizowane przez ZSP w Jaroszowie 7 lutego 2023 r.

Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy tego, że spróbowali swoich sił i zmierzyli się nie tylko z recytowanymi tekstami, ale także tremą. Takie doświadczenia są bardzo potrzebne młodym ludziom, bo dodają odwagi i pewności siebie, które są tak ważne w dorosłym życiu.

Oprócz laureatów i osób wyróżnionych do konkursu przystąpili następujący uczniowie: Anna Szczepek, Joanna Różańska, Zuzanna Gesing-Miśkiewicz, Krystian Capillo, Emilia Baniewicz, Ignacy Pieszko i Zuzanna Pikuła.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 378

Powrót