Aktualności

ODSŁUCHAJ
01.02.2023

Spotkanie z myśliwym w szkole w Goczałkowie

Zdjęcie Artykułu

Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie 31 stycznia br. odwiedził Józef Franczak, emerytowany myśliwy z Koła Łowieckiego "JELEŃ" w Strzegomiu.

Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego przez szkołę "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni". Uczniowie mogli poznać dokładnie rolę myśliwego w życiu lasu.

Myśliwy opowiadał bardzo ciekawie o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz o warunkach, w jakich żyją. Uczniowie dowiedzieli się także o konieczności i sposobach dokarmiania zwierząt przez myśliwych, aby mogły przetrwać zimę.

Ciekawość uczniów wzbudziła nowinka dotycząca ulubionych przysmaków dzików, saren i bażantów. Pan myśliwy przekazał także informacje związane z bezpiecznym zachowaniem się w przypadku spotkania w lesie małego lub chorego zwierzęcia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć trofea myśliwskie m.in. poroże jelenia, fajki i szable odyńca i zapoznali się z obsługą różnego typu lornetek, teleskopu myśliwskiego oraz z dźwiękami wabików. Podczas spotkania były poruszane tematy z zakresu: bezpieczeństwa w lesie, zjawisk fizycznych, chorób zakaźnych przenoszonych przez zwierzęta oraz zawodu leśnika.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 238

Powrót