Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.02.2023

"Spotkanie opłatkowo-noworoczne" w Olszanach

Zdjęcie Artykułu

W niedzielne popołudnie 29 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Olszanach odbyło się "Spotkanie opłatkowo-noworoczne" mieszkańców wsi Olszany, które zorganizowali sołtys wsi Stanisława Górska, Rada Sołecka i zespół folklorystyczny "Olszaniacy".

W ramach spotkania wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły, śpiewano kolędy i pastorałki, a na koniec miały miejsce wspólne tańce, bo taniec to lekarstwo dla duszy i dla ciała. Nie mogło obyć się bez pysznych domowych ciast i owoców.

W uroczystości wzięli udział m.in.: ks. proboszcz Marian Kujawski, dyrektor PSP Olszany - Iwona Gołębiowska, prezes OSP Olszany - Stanisław Zięba, komendant OSP - Ireneusz Biernat i inni mieszkańcy Olszan. Odwiedzili nas również goście honorowi: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Tomasz Marczak i przewodniczący Rady Miejskiej - Piotr Szmidt.

Ideą organizatorów była integracja mieszkańców - od przedszkolaka po seniora. Wszystko po to, by lepiej się poznać, podziwiać talenty artystyczne i podziękować za pomoc podczas pandemii i za działania strażaków, którzy ratowali wieś podczas nawałnicy z 5 września 2020 r. i za udział w wielu akcjach ratowniczych.

Podziękowania skierowano również do mieszkańców, którzy społecznie pracowali na rzecz wsi oraz do władz samorządowych Strzegomia za widoczną w ostatnich latach poprawę warunków naszego życia.

Było to radosny czas spędzony w miłej i serdecznej atmosferze, która towarzyszy świętom Bożego Narodzenia.

Autor: Stanisława Górska
Liczba wyświetleń: 313

Powrót