Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.03.2023

Jaroszowianie w Krakowie

Zdjęcie Artykułu

W czwartek 9 marca br. uczniowie z klasy 8a z ZSP w Jaroszowie wraz z opiekunami odwiedzili dawną stolicę Polski - Kraków.

Organizator konkursu - Fundacja PGE zaprosiła uczniów do Muzeum Narodowego w Krakowie. Młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w interesującej lekcji muzealnej. Dla ósmoklasistów została przygotowana lekcja pt.: „Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku?”.

Nikt nie przypuszczał chyba, że sztuka współczesna, często nie do końca zrozumiała przez odbiorców, może wywołać wśród młodzieży tyle pozytywnych emocji, wrażeń i refleksji. Jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że ósmoklasiści w ciekawy i zaangażowany sposób analizowali i interpretowali dzieła wybranych twórców. Odważnie i rzeczowo wypowiadali swoje zdanie na ich temat.

Oprócz wizyty w Muzeum Narodowym wycieczkowicze zobaczyli niektóre zabytki Krakowa m.in.: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, czy Bramę Floriańską. Zwiedzanie znanych miejsc Krakowa było również okazją do powtórzenia wiedzy historycznej, którą zafundowała swojej klasie wychowawczyni Agnieszka Nowacka.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wszyscy przez długie lata będą pamiętać super wycieczkę, którą - dzięki zwycięskiej pracy plastycznej koleżanki z klasy Martyny Treli - podarowała klasie 8a Fundacja PGE w ramach konkursu „Spotkania ze sztuką”.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 370

Powrót