Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.03.2023

Żywa lekcja przyrody, czyli nie taki pająk straszny

Zdjęcie Artykułu

Dzięki nietypowej lekcji, która odbyła się 21 marca w PSP Olszany, uczniowie klas II-VIII poszerzyli swoje wiadomości dotyczące pająków i skorpionów.

Poznały bogatą kolekcję Przemysława Łasaka, która przeniosła ich do egzotycznego świata. Były to pająki naziemne i nadrzewne, charakteryzującymi się nóżkami zakończonymi specjalnymi przyssawkami. Dzieci mogły zaobserwować różnego gatunku ptaszniki.

Każda klasa czekała z niecierpliwością na swoją kolej, aby wejść i zobaczyć wspaniałe okazy. Niektórzy uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze swoją fobią i śmiało przełamywali swój strach. Jedni z przerażeniem, inni z zaciekawieniem, a jeszcze inni z niebywałym entuzjazmem.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, ponieważ p. Przemysław Łasak wspaniale opowiadał o swojej hodowli niezwykłych okazów oraz o ich zwyczajach. Było mnóstwo ciekawostek, każdy mógł zadać pytanie. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość karmienia niektórych pająków. Dzięki ciekawym i interesującym opowieściom naszego gościa była możliwość zobaczenia na żywo, a wręcz na wyciągnięcie ręki tych wspaniałych, lecz wywołujących lekki dreszczyk stworzeń.

Z pewnością uczniowie nie zapomną tego doświadczenia i przeżyć z nim związanych na bardzo długo. Może niektórzy nawet polubili pająki, a inni spojrzeli na ich świat innym okiem. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy p. Przemysławowi, że zechciał podzielić się z nami swoją pasją.

Autor: Monika Szwed-Olechowska
Liczba wyświetleń: 150

Powrót