Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.03.2023

Antek Kowalczyk wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Zdjęcie Artykułu

Uczeń z klasy 6a Antoni Kowalczyk z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie podjął wyzwanie artystyczne i wykonał rzeźbę na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Jeż dziki zwierz".

Regulamin konkursu dawał wiele możliwości na techniki zrealizowania tematu od najbardziej tradycyjnych prac płaskich po formy przestrzenne. Antek wybrał formę rzeźby. Do zrealizowania tematu wykorzystał materiały naturalne i recyklingowe. Przestrzenny jeż Antka został doceniony przez jury.

Jest to duży sukces ucznia, bowiem na konkurs wpłynęło około 1500 prac z całej Polski. Jury nagrodziło i wyróżniło łącznie 40 prac.

Antek wraz z mamą - 17 marca - we wrocławskim Centrum Kultury „Agora” odebrał nagrodę i uczestniczył w wernisażu oraz w warsztatach plastycznych.

- Ponieważ to konkurs plastyczny – staraliśmy się wyróżnić te prace, które niezależnie od techniki czy formatu, były po prostu najlepszymi dziełami sztuki w różnych kategoriach wiekowych... I nie chodzi o to, że każda osoba wrażliwa plastycznie ma zostać profesjonalnym artystą, ale chodzi o to, że pielęgnowanie wrażliwości to lepszy człowiek – podsumowało swoje obrady jury konkursu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 461

Powrót