Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.03.2023

„Dzień Języków Obcych” w PSP 3

Zdjęcie Artykułu

Wieloletnią tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu jest organizacja „Dnia Języków Obcych”, który odbywa się w pierwszych dniach wiosny. Ma on na celu popularyzowanie wiedzy na temat różnych krajów oraz języków używanych w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej, a także zachęcanie do nauki języków, ponieważ znajomość języków pomaga nawiązywać kontakty.

Każda klasa I-VIII przygotowała flagę wylosowanego kraju, a także plakaty z informacjami i ciekawostkami np.: stolica, waluta czy znane osoby. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich europejskich podróżach, a także nauczyli się kilku słówek w języku narodowym danego kraju. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie. Klasy 1-3 odpowiadały na pytania dotyczące wylosowanego kraju. Potyczki zakończyły się remisem, gdyż wszystkie klasy zdobyły maksymalną ilość punktów. Natomiast klasy 4-8 wzięły udział w quizie dotyczącym wiedzy ogólnej na temat krajów europejskich. Najlepiej poradziła sobie klasa 8 i 4b, zdobywając komplet punktów.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie kącika kulinarnego. Chętni uczniowie z pomocą rodziców przygotowali różne europejskie przysmaki np.: estoński chleb z miodem i ziarnami oraz ciasto cynamonowe, litewski czarny chleb i kindziuk, fondue czekoladowe z owocami, lasagne, zupę z kruszonką oraz wiele innych pyszności.

- Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu flag, dekoracji oraz poczęstunku – podkreślają nauczycielki języków obcych w PSP nr 3 w Strzegomiu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 467

Powrót