Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.03.2023

Strzegom Spring Open: otwarcie sezonu jeździeckiego w gwiazdorskiej obsadzie już w najbliższy weekend

Zdjęcie Artykułu

Ponad 220 koni, zawodnicy z 13 krajów oraz gorące sportowe nazwiska - pierwsza w tym roku międzynarodowa rywalizacja w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w Polsce startuje w piątek 31 marca br. na hipodromie w Morawie.

Jeździec na koniu pokonujący przeszkodę (fot. Mariusz Chmieliński)

 

Zawodnicy będą rywalizować w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz w trzech konkursach krajowych.

Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści: m.in. multimedalista Michael Jung, podwójny mistrz olimpijski, który posiada także tytuły mistrza Europy i mistrza świata. Niemiec wystartuje w Strzegomiu na koniu fischerChipmunk, z którym zdobył złoty medal w klasyfikacji drużynowej podczas ostatnich mistrzostw świata oraz na wyhodowanym w Bolkowie Banderasie. Na starcie zobaczymy także Niemkę Sandrę Auffarth, brązową medalistkę olimpijską i mistrzynię świata oraz Holenderkę Merel Blom, drużynową, brązową medalistkę Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Wśród polskich reprezentantów zobaczymy m.in. całe podium ubiegłorocznych mistrzostw Polski: Mateusza Kiempę, Joannę Pawlak i Małgorzatę Korycką

Zawody rozpoczynają się w piątek próbą ujeżdżenia. W sobotę rozegrane zostaną skoki i próba terenowa konkursów krajowych, a w niedzielę cross konkursów międzynarodowych.

Będzie to pierwsza seria zawodów Strzegom Spring Open, druga odbędzie się w terminie od 20 do 23 kwietnia.

Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 547

Powrót