ODSŁUCHAJ
03.04.2023

Niemka wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu, Polka trzecia

Zdjęcie Artykułu

Alina Dibowski zwyciężyła w klasie CCI4*-S, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka - Wiktoria Knap zajęła trzecie miejsce.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników podczas sobotniego crossu. Żadna z par konkursu czterogwiazdkowego nie dotarła na metę w normie czasu. Faworyt rozgrywki Michael Jung dosiadający konia fischerChipmunk FRH, na trasę wjechał z pozycji lidera. Wyłamanie na przeszkodzie i spore spóźnienie kosztowały reprezentanta Niemiec aż 48,4 punktów karnych i spadek z 1 na 22 miejsce. Konkurs z wynikiem 39,7 pkt wygrała Alina Dibowski na wyhodowanym w Polsce koniu Barbados 26. Niemka po ujeżdżeniu była ósma, po skokach awansowała na piątą lokatę. Cross ukończyła bez błędów na przeszkodach z dwudziestosekundowym przekroczeniem normy czasu. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Sandra Auffarth na klaczy Viamant Du Matz - 40,1. Trzecią pozycję i wynik 41,4 pkt wywalczyła Wiktoria Knap na koniu Quintus 134. Polka po dwóch próbach była szósta, na metę crossu dojechała na czysto, zaledwie trzy sekundy później niż zwyciężczyni konkursu.

W trzech gwizdkach najlepsza była Anne-Dorthe Moeller na koniu Polar Fox. Reprezentantka Dani próbę terenową ukończyła na drugiej pozycji, a parkur przejechała na czysto (46,3). Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Dibowski i Cristallik (48,5), a trzecie jego rodak Johannes Hayessen i By My Side 2 - 48,9. Polka Daria Kobiernik na koniu Chodów, która prowadziła po dwóch próbach, z punktami karnymi za cztery zarzutki na parkurze ostatecznie uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji - 55,5.

Podium konkursu dwóch gwiazdek zdominowały Polki. Po czystych przejazdach crossu i parkuru rywalizację wygrała Zuzanna Borkowska na wyhodowanej w Polsce Gracji - 31,9 przed Karoliną Miś na koniu Go Jack - 35,1 i Zuzanną Społowicz na Bankierze - 35,2.

W klasie Intro po bezbłędnej próbie skokowej zwyciężył Czech Miloslav Prihoda Jr. na koniu Obora's Guitar Gangster - 29,8. Drugie miejsce zajęła Dunka Anne-Dorthe Möller na First Class Gs - 30,7, a trzecie Niemka Anna-Katharina Vogel na klaczy Kookie P - 33.

W krajowej "setce" najlepszy wynik uzyskał Michał Knap dosiadając konia Sterntaler 67, a w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Nina Dubowska na Kalisto. Czeszka Nikola Ečerová na klaczy Arleen wygrała klasę CNC 80.
Zawody Strzegom Spring Open otworzyły sezon międzynarodowych zawodów w dyscyplinie WKKW w Polsce. Rozegrano cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie oraz trzy klasy krajowe. Startowało w nich ponad 220 koni reprezentujących 13 krajów.

Kolejna odsłona Strzegom Spring Open już za trzy tygodnie, w terminie od 20 do 23 kwietnia.

Autor: Strzegom