W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znaleźli się w ścisłym gronie najlepszych uczestników tego konkursu, bowiem Łucja Kołodziej (uczennica klasy VIII b) zajęła I miejsce w konkursie multimedialnym oraz I miejsce w konkursie literackim,
Julia Świątkowska (uczennica klasy VIII a) zajęła III miejsce w konkursie plastycznym, Oliwia Szczepanek (uczennica klasy VII a) otrzymała wyróżnienie w konkursie multimedialnym, a Łucja Kołodziej otrzymała również wyróżnienie w konkursie wiedzy. Do konkursu finaliści przygotowywali się przez kilka tygodni pod czujnym okiem p. Tomasza Dziurli.
Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się obszerną i rzetelną wiedzą nt. historii obozu, a w pracach literackich, plastycznych i multimedialnych można było dostrzec ogromny wachlarz inwencji twórczej w przedstawianiu tematyki konkursowej.
Zmagania konkursowe wyłoniły łącznie 56 laureatów z poszczególnych kategorii tematycznych i wiekowych. Na zakończenie finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody z rąk ks. dra Damiana Mroczkowskiego – dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, p. Renaty Paluch - kierownika działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz katechetów z dekanatu strzegomskiego.
Konkurs ten został zorganizowany przez ks. prałata Marka Babuśkę - wizytatora katechetycznego dekanatu strzegomskiego, dyrektora i pracowników Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz zespół katechetów dekanatu strzegomskiego. Przebiegał on w czterech kategoriach tematycznych: wiedzy, literackiej, plastycznej i multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej (udział wzięło 17 placówek oświatowych).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów w tym konkursie, gdyż był on dla wszystkich uczestników bardzo ważną i cenną lekcją historii i patriotyzmu.