Aktualności

ODSŁUCHAJ
12.05.2023

“Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”

Zdjęcie Artykułu

W ramach „Tygodnia Bibliotek” 11 maja br. aktorzy teatru „Maska” zaprezentowali w Bibliotece Publicznej w Strzegomiu bajkę promującą czytelnictwo. Spektakl zatytułowany "Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości?" skierowany był do młodych widzów, aby zaprosić ich w świat książek. Na widowni zasiadły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego.

 Jest to opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest przygodą. Spektakl uczy, jak ogromny wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Czytania książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, pobudza kreatywność, rozwija uczucia i zdolność do empatii, ćwiczy koncentrację i skupienie, dostarcza wiedzy i informacji.  

- Przedstawienie opowiada historię Skrzata, który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym "symbolem mądrości", Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę - zachęcali aktorzy Teatru Maska.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 295

Powrót