Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.05.2023

Wyścig o Puchar Narodów w WKKW już trwa. Czwarty etap w czerwcu w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Zmagania o Puchar Narodów w jeździeckim triatlonie już za miesiąc rozegrają się na hipodromie w Morawie podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Czy polska reprezentacja ponownie sięgnie po zwycięstwo?

Fot. Leszek Wójcik

Za miesiąc w Morawie odbędzie się kolejna edycja Strzegom Horse Trials. Na zdjęciu jeden z jeźdźców w trakcie pokonywania przeszkody

 

Sezon Pucharu Narodów w WKKW wystartował w marcu we włoskim Montelibretti. Cykl rozrywany jest podczas ośmiu etapów w całej Europie. Aktualnie po dwóch konkursach z pucharowej serii w klasyfikacji ogólnej prowadzą Belgowie. W tym roku walka toczy się nie tylko o pucharowe punkty. Wysoka lokata w klasyfikacji całej serii to dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji, szansa awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozstrzygnie się czwarta runda Pucharu Narodów. W Polsce będzie to najwyższa rangą rywalizacja we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, czyli w jeździeckim triatlonie, w którym zawodnicy zmagają się w trzech próbach: ujeżdżeniu, crossie oraz skokach przez przeszkody.

Dla polskiej reprezentacji udział w strzegomskim etapie Pucharu Narodów przez ostatnie trzy lata z rzędu kończył miejscem na podium, a w ubiegłym roku biało-czerwoni, po raz pierwszy w historii, odnieśli zwycięstwo.

W programie sportowym poza rozgrywką pucharową znalazło się aż dziewięć konkursów międzynarodowych o poziomie trudności od jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych. A swój udział zapowiedzieli reprezentanci potęg w WKKW - Wielka Brytania oraz po raz pierwszy w historii ekipa ze Stanów Zjednoczonych.

- W tym roku obchodzimy jubileuszową 20. edycję zawodów. W Strzegomiu czeka nas nie tylko emocjonujące widowisko sportowe. W programie mamy wiele atrakcji dla publiczności. Zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Niespodzianką będą bijące ostatnio rekordy popularności zawody Hobby Horse. Jest to nowa dyscyplina sportu, w której zawodnicy startują na "wierzchowcach" zbudowanych z głowy konia na drewnianym drążku, a zasady rywalizacji są inspirowane regulaminami z zawodów jeździeckich. Dwudniowy turniej, 24-25 czerwca, po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie w konkurencji WKKW.

W programie także występy kaskaderów, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki oraz popisy sprawnościowe psów w pokazach agility.

Zawody odbędą się w terminie od 22 do 25 czerwca na hipodromie w Morawie. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 625

Powrót