Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.05.2023

O tym jak skrzat Jagódka uratował pszczoły

Zdjęcie Artykułu

„Światowy Dzień Pszczół” obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności.

Przedszkolaki z Goczałkowa na zajęciach wysłuchały historii E. Stadtmullera o tym, jak gościnny zakątek lasu, w którym mieszka Jagódka i jego przyjaciele, nawiedziło nieszczęście. Pracowite pszczoły zostały sterroryzowane przez agresywne szerszenie! Na szczęście odbyła się błyskawiczna akcja ratunkowa, a prawdziwym bohaterem okazał się zupełnie nieoczekiwanie… skunks!

Poza tym dzieci w błyskawicznym tempie przyswoiły informacje na temat budowy, cech charakterystycznych owadów, a nade wszystko wielkiej roli, jaką odgrywają przy procesie zapylania roślin, produkcji miodu i produktów pochodnych.
Nie zapomnieliśmy też o odwiedzeniu domku dla pszczół murarek, które goszczą na terenie szkolnego ogródka. Każde dziecko otrzymało również przed zbliżającymi się obchodami „Dnia Rodziny” praktyczny prezent w postaci pakietu: „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”.

Autor: Filia w Goczałkowie
Liczba wyświetleń: 253

Powrót