Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.05.2023

O tym jak skrzat Jagódka uratował pszczoły

Zdjęcie Artykułu

„Światowy Dzień Pszczół” obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności.

Przedszkolaki z Goczałkowa na zajęciach wysłuchały historii E. Stadtmullera o tym, jak gościnny zakątek lasu, w którym mieszka Jagódka i jego przyjaciele, nawiedziło nieszczęście. Pracowite pszczoły zostały sterroryzowane przez agresywne szerszenie! Na szczęście odbyła się błyskawiczna akcja ratunkowa, a prawdziwym bohaterem okazał się zupełnie nieoczekiwanie… skunks!

Poza tym dzieci w błyskawicznym tempie przyswoiły informacje na temat budowy, cech charakterystycznych owadów, a nade wszystko wielkiej roli, jaką odgrywają przy procesie zapylania roślin, produkcji miodu i produktów pochodnych.
Nie zapomnieliśmy też o odwiedzeniu domku dla pszczół murarek, które goszczą na terenie szkolnego ogródka. Każde dziecko otrzymało również przed zbliżającymi się obchodami „Dnia Rodziny” praktyczny prezent w postaci pakietu: „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”.

Autor: Filia w Goczałkowie
Liczba wyświetleń: 423

Powrót