Aktualności

ODSŁUCHAJ
31.05.2023

Znamy najlepszych matematyków w gminie Strzegom

Zdjęcie Artykułu

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu 30 maja br. przeprowadzono XIII Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchyty.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 szkół naszej gminy i  odbywał się w dwóch etapach – pierwszy to test wiedzy, a drugi - zadania otwarte. Podczas rywalizacji uczestnicy zmagali się m.in. z zadaniami dotyczącymi geometrii płaskiej i przestrzennej, działaniami na liczbach oraz skali liczbowej. Zadania sprawdzały zdolność logicznego myślenia i kreatywność, wymagały ogólnej wiedzy matematycznej i wyobraźni geometrycznej.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepszym matematykiem okazał się Bartosz Górski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Drugie miejsce zajął Nataniel Zieliński, również z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Na trzeciej pozycji uplasował się Julian Marszalik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie. Wyróżnienie otrzymał Marcel Gołębiowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i ich opiekunom, a burmistrzowi Strzegomia dziękujemy za sfinansowanie atrakcyjnych nagród.

Autor: PSP nr 4 w Strzegomiu
Liczba wyświetleń: 1212

Powrót