Aktualności

ODSŁUCHAJ
31.05.2023

Już w niedzielę Festyn Dziecięcy

Zdjęcie Artykułu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Festyn Dziecięcy pn. "Podziel się życiem", który odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca br. z okazji "Dnia Dziecka" na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Początek imprezy o godz. 14:00.

Ta sympatyczna impreza organizowana jest już od 24 lat przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Strzegomiu i Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej.

Jak co roku będzie to duże wydarzenie kulturalno-artystyczne z programem profilaktycznym, w którym wezmą udział dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami z gminy Strzegom oraz sąsiadujących miejscowości. Planowany program tej imprezy jest ukierunkowany na propagowanie profilaktyki uzależnień oraz zaprezentowanie szerokiej publiczności dokonań kulturalnych dzieci i młodzieży naszej gminy.

Po raz pierwszy na Festynie Dziecięcym będzie organizowana strzegomska sztafeta "Razem dla transplantologii", w czasie której odbędzie się symboliczny bieg, mający na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja informacyjna, wsparta przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne DS Transplantacji "Poltransplant."

W czasie imprezy planowane są liczne atrakcje: konkursy, turniej tenisowy, szachowy i rodzinny dla całych rodzin oraz gry i zabawy sportowe, pokaz walk samurajskich, wielką loterię fantową, w której każdy los wygrywa. Nie zabraknie też pyszności z grilla oraz znakomitych ciast, pieczonych przez Rodziców. Na zakończenie wystąpi ceniony i lubiany piosenkarz Wojciech Gąsowski, który znany jest z takich przebojów jak: "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Zielone wzgórza nad Soliną" czy tytułowego utworu do serialu "M jak miłość".

Organizatorami wydarzenia są: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu i Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu. Organizatorów wspierają: Urząd Miejski w Strzegomiu, OSiR Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, Komenda Policji w Strzegomiu, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy i ENERIS.

Zapraszamy serdecznie do wspaniałej zabawy.


Na zdjęciu plakat zachęcający do udziału w Festynie Dziecięcym

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 893

Powrót