Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.06.2023

„Ćwiczyć każdy może”

Zdjęcie Artykułu

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu 31 maja br. zorganizował VI Olimpiadę Specjalną pn. „Ćwiczyć każdy może”.

Wszystkich uczestników na hali OSiR serdecznie powitała dyrektor szkoły Małgorzata Zaremba oraz prezes zarządu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Paweł Mosór.

Koordynatorem imprezy była nauczycielka wychowania fizycznego Marlena Pudło, a sędzią głównym był zaprzyjaźniony ze szkołą Jerzy Majewski. Do grona sponsorów olimpiady należą: Starostwo Powiatowe w Świdnicy – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, OSiR i ZSS w Strzegomiu.

W szranki sportowe stanęły drużyny: SOSW z Dzierżoniowa i Piławy Górnej, ZSS ze Strzegomia, Świdnicy, Świebodzic oraz PSPS nr 10 w Wałbrzychu. Uroczystym momentem było zaprzysiężenie sędziego oraz drużyn do udziału w olimpiadzie. Po honorowym przemarszu po płycie boiska na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu z repertuarem klasycznym i nowoczesnym.

Uczestnicy olimpiady zmagali się z różnymi konkurencjami, w których liczył się nie tylko czas, ale również siła i precyzja. Wszyscy olimpijczycy zostali uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Idea fair-play, dobra zabawa, integracja i super kibice to podstawa udanej imprezy.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 191

Powrót