Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.07.2023

Wypoczynek letni w Niedzicy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza”

Zdjęcie Artykułu

W poniedziałek 26 czerwca br. grupa 40 dzieci i młodzieży z Kostrzy i okolic wraz z opiekunami wyjechała na sześciodniowy wypoczynek do Niedzicy. Organizatorem wyjazdu był Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza”, który działa przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy.

Część środków finansowych została pozyskana z gminy Strzegom w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Program wyjazdu obfitował w wiele atrakcji. Odbyliśmy trzy wędrówki górskie pod okiem przewodnika - zdobyliśmy Trzy Korony, wędrowaliśmy Wąwozem Homole oraz przez Żar do Niedzicy. Pomimo tego, że pogoda czasami płatała figla, wszyscy świetnie poradziliśmy sobie na szlaku.

Niewątpliwą atrakcją był spływ Dunajcem, podczas którego słuchaliśmy ciekawych opowieści flisaków. Mieliśmy również okazję wejść na Zaporę Wodną w Niedzicy oraz zwiedzić Zakopane. Nie sposób było pominąć tam Krupówek, Sanktuarium na Krzeptówkach czy Cmentarza na Pęksowym Brzyzku.

Kolonijny czas poświęcaliśmy również na codzienne zajęcia profilaktyczne, rozgrywki sportowe, dyskoteki czy korzystanie z basenu na terenie ośrodka. Przeszliśmy też obowiązkowy chrzest kolonisty.

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale też zadowoleni i pełni wrażeń, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" dziękuje gminie Strzegom za wsparcie finansowe wyjazdu.

UKS „Aktywna Kostrza”

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 371

Powrót