Aktualności

ODSŁUCHAJ
12.08.2023

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

W dniach 9-13 sierpnia br. odbyła się 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. 


To już jest koniec!

Przepiękny i stojący na bardzo wysokim poziomie artystycznym koncert "Sława Ukrainie" w wykonaniu Akademickiego Zespołu Tańca SONECZKO z Żytomierza i energetyczny oraz żywiołowy występ zespołu FEEL zakończyły tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Do zobaczeniu w przyszłym roku!


Dolnośląskie kapele zagrały w Strzegomiu

"Koncert zespołów dolnośląskich", który odbywa się zawsze w ostatnim dniu festiwalu w parku miejskim, to bardzo sympatyczna impreza.

Od wielu lat zjeżdżąją do Strzegomia najlepsze dolnośląskie grupy, które pragną się zaprezentować z jak najlepszej strony przed naszą widownią.

W niedzielę wystąpiło ok. 20 kapel. Atmosfera była wspaniała.


"Rynek Świata" oczarował

Niedzielny "Rynek Świata" to w opinii wielu osób najbardziej radosna i optymistyczna część Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Głównymi atrakcjami były: przepiękny międzynarodowy polonez i konsumpcja smakołyków pochodzących z krajów uczestniczących w festiwalu.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z "Rynku Świata".


Koncert galowy

Za nami galowy - finałowy - koncert tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. I choć to nie koniec jeszcze naszej imprezy, to już teraz możemy powiedzieć, że to były piękne dni w Strzegomiu. Pełne życzliwości, radości i uśmiechu.

Władze samorządowe Strzegomia dziękują wszystkim zespołom występującym na scenie, wspaniałej publiczności, organizatorom na czele z dyrektor SCK - Elżbietą Pienio, placówkom oświatowym, jednostkom organizacyjnym i wielu innym osobom, bez których ten festiwal nie mógłby się odbyć na tak wysokim poziomie.

Przed nami bogata w wydarzenia niedziela, która będzie swoistą "wisienką na torcie".

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości spoza naszej gminy. Będzie się działo!


„Folklor łączy ludzi” 

Piątkowy koncert festiwalowy odbył się pod hasłem „Folklor łączy ludzi”. Był on bardzo różnorodny i pokazał, jak wielki potencjał drzemie we wszystkich zespołach uczestniczących w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. 

Kolejny raz przekonaliśmy się, że folklor i muzyka ludowa są uniwersalnym językiem, który łączy ludzi na całym świecie i buduje więzi międzyludzkie. To było niezapomniane przeżycie. 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia podczas strzegomskiego festiwalu folkloru, które odbędą się w sobotę i niedzielę. 


Tradycyjne spotkanie w magistracie

W piątkowe popołudnie (11.08) delegacje poszczególnych zespołów folklorystycznych odwiedziły strzegomski magistrat, gdzie w miłej i serdecznej atmosferze podziękowano im za przyjazd do naszego miasta i przepiękne występy na festiwalowej scenie.

Ważnym punktem tego spotkania była wymiana podarunków oraz pamiątkowe zdjęcia. Każdy z zespołów otrzymał również efektowną granitową statuetkę nawiązującą do tegorocznej edycji festiwalu.

Serdecznie zapraszamy na piątkowy koncert pn. "Folklor łączy ludzi" - początek o godz. 19:00 na strzegomskim Rynku.


Festiwal zainaugurowany!

Radość, optymizm i podniosła atmosfera towarzyszyły wszystkim uczestnikom czwartkowego koncertu inauguracyjnego, który odbył się w ramach 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Zespoły folklorystyczne po raz pierwszy miały okazję pokazać się szerszej publiczności i trzeba przyznać, że wywarły ogromne wrażenie na widowni.

Spektakularne popisy taneczne i wspaniałe umiejętności wokalne sprawiły, że już nie możemy doczekać się następnych koncertów na strzegomskim Rynku.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z naszym festiwalem. Będzie się działo!


"Wieczór Narodowy" w Kostrzy

Tradycyjnie w przeddzień oficjalnego otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu zespoły wystąpiły przed publicznością w Kostrzy w wydarzeniu pn. "Wieczór Narodowy", by zaprezentować tamtejszej społeczności swoje wspaniałe i niepoślednie umiejętności taneczno-wokalne.

- To był wspaniały i niepowtarzalny koncert - podkreślała publiczność w Kostrzy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejne dni z folklorem w roli głównej.


MFF: Spotkanie edukacyjne dla najmłodszych

Fascynujący pokaz tańców i muzyki tradycyjnej prezentowany przez zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata, bezcenna lekcji kultury i historii poprzez artystyczne wyrażenie tradycji swoich regionów, możliwość uczestnictwa w warsztatach tanecznych i muzycznych prowadzonych przez utalentowanych artystów folklorystycznych i wyjątkowy czasu spędzony podczas wspólnego śniadania w towarzystwie rodzin i rówieśników - to główne zalety spotkania edukacyjnego dla dzieci i dorosłych pn. "Śniadanie na trawie", które odbyło się w środę na terenie PSP nr 2 w Strzegomiu w ramach 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Przed strzegomskimi przedszkolakami wystąpiły zespoły z Indii, Słowacji, Chile, Ukrainy, Irlandii Północnej i oczywiście "Kostrzanie".

Niestety, niezbyt korzystna aura pokrzyżowała nieco plany organizatorów, bowiem pierwotnie to ciekawe wydarzenie miało się odbyć na świeżym powietrzu.

- Dziękujemy wszystkim organizatorom za realizację tego niezwykłego spotkania, które zapewne zapadnie w pamięć jego uczestnikom, szczególnie zaś tym najmłodszym - podkreślają władze Strzegomia.


Zespoły z odległych Indii i Chile w Olszanach

Za nami pierwszy akcent, przedsmak tego, co w kolejnych dniach będzie się działo podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Przed mieszkańcami Olszan, w miejscowej świetlicy wiejskiej, we wtorek (08.08) wystąpiły zespoły z odległych Indii i Chile.

Koncerty wzbudziły duże zainteresowanie miejscowej społeczności, która ze sporym zainteresowaniem obejrzała wspaniałe popisy wokalno-taneczne. 

Gościem wydarzenia był wiceminister klimatu i środowiska - Ireneusz Zyska.

Już w środę kolejne punkty programu: edukacyjne spotkanie z zespołami dla dzieci i dorosłych pn. "Śniadanie na trawie" na terenie PSP nr 2 w Strzegomiu (godz. 9:30) oraz niezwykle lubiany "Wieczór Narodowy" w Kostrzy (godz. 20:00).

Serdecznie zapraszamy!


Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu - ZAPOWIEDŹ

W tym roku przyjedzie wiele ciekawych zespołów folklorystycznych m.in. z Chile, Kolumbii, Turcji, Ukrainy, Irlandii Północnej i Słowacji. Rolę gospodarza będzie oczywiście pełnił ZF "Kostrzanie". Na zakończenie kilkudniowej imprezy zagra lubiany przez wszystkich zespół Feel.

Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 10076

Powrót