Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.09.2023

Edukacja do Starości. Nawzajem sobie potrzebni

Zdjęcie Artykułu

W środę 20 września br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie wraz z zespołem folklorystycznym „Goczałkowianie”  wystąpili na uroczystej gali podsumowującej II Edycję Programu „Edukacja do Starości. Nawzajem Sobie Potrzebni”. 

Program ten został opracowany przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się i był realizowany nie tylko w szkole w Goczałkowie, ale również przez 40 innych placówek oświatowych z powiatu świdnickiego oraz dzierżoniowskiego.

W ramach projektu od stycznia do czerwca tego roku odbyło się w szkole w Goczałkowie szereg działań prowadzonych przez seniorów z naszej gminy m.in.: spotkanie z emerytowanym myśliwym z Koła Łowieckiego "JELEŃ", „Tradycje i zwyczaje wielkanocne dawniej i dziś” – zajęcia warsztatowe,  wielopokoleniowy festyn rodzinny, wizyta w ekologicznej pasiece i ogrodzie w Goczałkowie Górnym oraz „Wiosna w ogrodzie”. Zajęcia te dały możliwość budowania współpracy oraz więzi międzypokoleniowej nie tylko od święta.  

Podczas gali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne wraz
z seniorami, a także mieli możliwość integracji z innymi uczestnikami programu. Mamy nadzieję, że ta owocna współpraca przyniesie nam w przyszłości jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć i występów.   

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 279

Powrót