Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.09.2023

Festiwal “Light For Life” w Wambierzycach

Zdjęcie Artykułu

„Kocham” to hasło tegorocznego Festiwalu „Light for Life” w Wambierzycach, które odbyło się w połowie września br. Spotkanie organizowane przez diecezję świdnicką zgromadziło ponad 1000 młodych ludzi. Wśród nich znaleźli się uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach.

Wydarzenie rozpoczęło się od nabożeństwa Słowa. Ważnym momentem były świadectwa zaproszonych gości, którzy dzielili się swoim doświadczeniem życia, a także słuchali młodych, ich pytań i trudności. Na spotkanie zaproszeni byli m. in. ks. Sebastian Kosecki, s. Judyta Wolnik – dominikanka, salezjanie – kl. Norbert Rosiński i dk. Dominik Nowak i Marcin Blycharz – pracujący z osobami uzależnionymi.

Mocnym doświadczeniem miłości był również czas sakramentu pojednania oraz Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Adama Bałabucha.

A wszystko w klimacie radości, wspólnoty i modlitwy, któremu sprzyjała dobra pogoda, czas na śpiew, taniec, rozmowy i poznawanie nowych ludzi. Uwieńczeniem spotkania był koncert zespołu NiemaGOtu.

Uczniowie naszej szkoły wrócili do domów duchowo i muzycznie ubogaceni, z postanowieniem, by bardziej otwierać się na miłość, mocniej kochać Boga i ludzi. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Anna Borowiec

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 318

Powrót