Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.10.2023

Strzegom October Festival: finał sezonu jeździeckiego w olimpijskiej obsadzie

Zdjęcie Artykułu

To już ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w jeździeckim triathlonie w Polsce. Ponad 380 koni, 10 tras crossowych oraz jeźdźcy i amazonki światowego formatu - Strzegom October Festival już w czwartek 12 października br. startuje na hipodromie w Morawie.

Fot. Mariusz Chmieliński
Amazonka pokonująca jedną z przeszkód na hipodromie w Morawie

 

Zawodnicy z 30 krajów będą rywalizować w 10 konkursach międzynarodowych od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach, w klasie Intro oraz w młodzieżowym turnieju European Youth Eventing Masters. Rozegrane zostaną także trzy klasy krajowe.

Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści, m.in. aktualna mistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata Niemka Julia Krajewski, jej rodak multimedalista Michael Jung - zawodnik, który posiada tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, Australijczyk Andrew Hoy, prawdziwa legenda jeździeckiego sportu, ośmiokrotny olimpijczyk, sześciokrotny medalista olimpijski oraz Szwedka Sara Algotsson Ostholt, srebrna medalistka olimpijska.

Na strzegomskich arenach zobaczymy także czołowych, polskich zawodników i całe podium tegorocznych mistrzostw Polski w WKKW: Julię Gillmaier, Pawła Warszawskiego i Mateusza Kiempę.
Strzegom October Festiwal startuje w czwartek od próby ujeżdżenia. Cross, czyli najbardziej emocjonująca część jeździeckiego triatlonu będzie rozgrywany aż trzy dni, od piątku do niedzieli, a finałowe próby i wyłonienie zwycięzców nastąpią w weekend podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 409

Powrót