W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530
Uczniowie przybliżyli genezę Narodowego Święta Niepodległości, przypominając fakty z historii Polski takie jak: ostatnia próba zbrojnego ratowania niepodległości, czyli powstanie kościuszkowskie (1794), trzeci ostateczny trzeci rozbiór Polski (1795), powstania w XIX wieku potwierdzające wolę niepodległości i I wojna światowa (1914-1918), w której starły się zaborcze mocarstwa. To właśnie po jej zakończeniu dzięki determinacji Polaków wskrzeszone zostało państwo polskie. Tę właśnie rocznicę świętujemy 11 listopada.
Niepodległość oznacza wolność, możliwość decydowania o naszym życiu i naszej przyszłości. Uczniowie podkreślili ten właśnie aspekt dojrzałego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji mających wpływ na całe społeczeństwo.
Wyrażają to przesłanie w sposób piękny i prosty słowa ponadczasowej piosenki sprzed lat Marka Grechuty: „Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech, którzy wolność swą zdobyli na obronę zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości, spokoju, szczęścia, zdrowia i godności”.
W tym dniu o godzinie 11:11, zgodnie z ideą akcji „Szkoła do hymnu” przy pomniku Księżnej Anny cała społeczność szkolna, w obecności pocztu sztandarowego i wciąganej flagi na maszt, odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”,.
Dodajmy, że dyrektor szkoły - Robert Wójtowicz wraz z przedstawicielami Pocztu Sztandarowego tradycyjnie byli obecni na miejskich uroczystościach w dniu 11 listopada.