Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
20.11.2023

Uczniowie PSP nr 4 w Lidze Robotów

Zdjęcie Artykułu

W piątek 17 listopada br. uczniowie PSP nr 4 w Strzegomiu wzięli udział w regionalnych rozgrywkach pierwszego sezonu Ligi Robotów „Łączy nas energia 2023”, które odbyły się w Hali Orbita we Wrocławiu.

Liga Robotów to projekt realizowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, prowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Jako jedna z 320 szkół zakwalifikowanych do projektu z całej Polski, otrzymaliśmy od organizatorów zestaw klocków do tworzenia robotów oraz matę edukacyjną do kodowania. Zadaniem naszej drużyny było zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Po zmaganiach turniejowych zajęliśmy 3. miejsce w kategorii programowanie!

Szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Jedyńczuk, Maciej Kaczur, Leon Knap, Szymon Kostrzewa, Antony Łysomirski, Aleksandra Podhorodecka, Mateusz Przystaś, Michał Przytocki, Oskar Sawicki i Antoni Sozański.

To nie pierwsze spotkanie naszych uczniów z robotyką. Antony Łysomirski i Oskar Sawicki w październiku wzięli udział w finale II OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW IT w dywizji Robotyka dla szkół podstawowych w czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Poznań Game Arena.

Efekty, które osiągnęli zawodnicy przygotowując się do zawodów pod opieką Katarzyny Kupczyk, to rozwój takich kompetencji przyszłości jak: kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja. Wszyscy zanurzyli się w świat robotyki i nowoczesnych technologii, twórczo rozwiązywali wyzwania i przez zabawę rozwijali swoje talenty.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Logotyp Ligi Robotów

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 400

Powrót