Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
20.11.2023

Zapraszamy na „Świętoszka” w strzegomskim LO

Zdjęcie Artykułu

Przedstawienia andrzejkowe na stałe weszły do tradycji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, dlatego już 9 grudnia br. na deskach auli liceum zostanie wystawiona kolejna sztuka. Tym razem widzowie zobaczą „Świętoszka” - jedną z najważniejszych komedii Moliera, napisaną w XVII wieku, lecz nadal cieszącą się niezwykłą popularnością.

Wybór tego dzieła nie jest przypadkowy. W strzegomskim liceum wystawiano już repertuar klasyczny. Tym razem aktorzy zmierzą się jednak z tekstem genialnej komedii charakterów - dzieła o dużym stopniu trudności, umożliwiającego adeptom sztuki teatralnej stworzenie niepowtarzalnych kreacji aktorskich, demaskujących takie wady społeczne, jak: obłuda, nietolerancja, fałszywa pobożność, głupota, grzeszna namiętność.

Wyzwanie to podejmą: w akcie I - uczniowie, w akcie II - nauczyciele oraz w akcie III –
VIP-owie. Dzięki nim widzowie mogą liczyć na wartką, brawurową akcję, wspaniałe, przepełnione komizmem dialogi i sytuacje, okraszone humorem, ale i liryczne sceny śpiewane. Wzbogacą je akcenty współczesne, dowodzące, że sztuka ta nie straciła nic ze swojej aktualności, gdyż - bez względu na miejsce i czas - natura ludzka jest niezmienna.

W „Świętoszku” wystąpią też goście specjalni: Ilona Janyst - aktorka znana z filmów „M jak miłość”, „Rojst”, „No Second Chances”, „W rytmie serca”; Marcin Rogacewicz - grający w „Koronie królów”, „Na dobre i na złe”, „Och, Karol 2”; serialu „Tatuśkowie”, „7 rzeczach, których nie wiecie o facetach”; Mirosław Oczkoś - specjalista do spraw wizerunku, aktor znany z takich produkcji, jak: „Na Wspólnej”, „Reich”, „Różyczka 2” „The END”.

Swym udziałem zaszczycą nas także VIP-owie: burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza – Tomasz Marczak, radni, przedsiębiorcy oraz rodzice. Przedstawienie poprzedzone zostanie warsztatami teatralnymi dla licealistów oraz próbą generalną, które poprowadzi Mirosław Oczkoś.

Żywimy nadzieję, że widzów i osoby zaangażowane w organizację przedstawienia znów połączy nie tylko miłość do teatru, ale i ważna idea – zebranie funduszy na stypendia dla najlepszych maturzystów LO i celebrowanie ich uroczystego wręczenia, które nastąpi w czasie tak ważnego święta teatru.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miejski w Strzegomiu. Wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu widzów, tegoroczne przedstawienie, już po raz kolejny, wystawione zostanie dwa razy: o godzinie 16:00 oraz 19:00. Rezerwacji miejsc można dokonać w sekretariacie LO.

Zapraszamy serdecznie!

Na zdjęciu plakat zachęcający do udziału w przedstawieniu andrzejkowym w LO w Strzegomiu

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 740

Powrót