Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.11.2023

W PSP w Olszanach „mierzą się ze smogiem”  

Zdjęcie Artykułu

Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach jest jedną ze szkół, które biorą udział w konkursie „Mierzymy się ze smogiem”. Odbywa się on w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). W jego ramach NASK - Państwowy Instytut Badawczy tworzy sieć szkół i przedszkoli zaangażowanych w walkę o czyste powietrze.  

Konkurs łączy troskę o czyste powietrze z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i dorosłych.

W ramach ogłoszonego konkursu w roku szkolnym 2022/2023 Publiczna Szkoła  w Olszanach otrzymała urządzenie do prowadzenia edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza. Na zewnątrz szkoły został zamontowany miernik jakości powietrza.

W roku szkolnym 2023/2024 PSP Olszany dostała się do II etapu projektu i dzięki niemu otrzymała wewnętrzny ekran edukacyjny, który niedawno został zamontowany na korytarzu szkolnym.

Dzięki temu każda osoba, która przechodzi, czy przejeżdża obok szkoły, widzi od razu jaki jest aktualny stan powietrza. Natomiast ekran edukacyjny zamontowany wewnątrz szkoły umożliwia stały dostęp do bieżących informacji o stanie powietrza wszystkich przebywającym wewnątrz szkoły. Dodatkową korzyścią dla uczniów są wyświetlane treści edukacyjne na temat smogu i wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Anna Borowiec

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 202

Powrót