Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.11.2023

„Rodzinne Spacery po gminie Strzegom”

Zdjęcie Artykułu

W siedzibie Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu 23 listopada br. odbyła się uroczystość rozdania nagród w Gminnym Konkursie Fotograficznym pn. „Rodzinne Spacery po gminie Strzegom”.

Celem konkursu było promowanie aktywnego spędzania czasu z rodziną i zachęcanie do odkrywania uroków naszej okolicy. Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole nr 3 „ Zielony Zakątek” w Strzegomiu.

W konkursie wzięło udział 25 dzieci z różnych placówek wychowania przedszkolnego naszej gminy, które przy pomocy swoich rodziców wykonały piękne i kreatywne zdjęcia. Jury konkursu, w składzie którego znaleźli się przedstawiciele Rady Miejskiej, Wydziału Oświaty i Strzegomskiego Centrum Kultury, wybrało laureatów:

  •  I miejsce - Wiktoria Dobrowolska z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie
  •  II miejsce – Szymon Filipczyk z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie
  •  III miejsce – Róża Wydmuch–Baszak z Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu

 Wyróżnienie - Martyna Zięba z Publicznego Przedszkola nr 1 w Strzegomiu

 Wyróżnienie - Zuzanna Pawłowska z Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu

Uroczystość odbyła się w sali przedszkolnej, aby uhonorować nie tylko wyjątkowe talenty, ale także miłość do naszej malowniczej gminy, którą dzieci udokumentowały w swoich fotograficznych pracach.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Tomasz Marczak – zastępca burmistrza Strzegomia, Anna Góralska – naczelnik Wydziału Oświaty, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu: Monika Kozłowska, Dorota Kwaśnicka, Robert Chyłek, Roman Asynger i Cezary Włodarczyk oraz przedstawiciele placówek przedszkolnych , dzieci i rodzice biorący udział w konkursie.

„Rodzinne Spacery po gminie Strzegom" to nie tylko temat konkursu, ale także manifestacja wspólnoty, rodzinnej radości i odkrywania piękna w najprostszych chwilach życia. Uroczystość rozpoczęły dzieci z najstarszej grupy PP 3, śpiewając piosenkę pt. „Kocham Strzegom całym sercem”.

Następnie wręczono nagrody laureatom. Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu zauważyła, że każde dziecko, które wzięło udział w konkursie, jest zwycięzcą, ponieważ dzięki swojej twórczości wniosło do naszej wspólnoty kawałek magii. Dlatego nagrody i pamiątkowe dyplomy dostały wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie.

Nagrody ufundowali partnerzy konkursu: gmina Strzegom, radni Rady Miejskiej oraz Publiczne Przedszkole nr 3 w Strzegomiu. Nagrody były związane z tematyką fotografii, turystyki regionalnej i edukacji. Wszystkie zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, a od 27 listopada będzie można je obejrzeć w Centrum Aktywności Społecznej „ KARMEL”.

Po ceremonii wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Było to bardzo miłe i radosne wydarzenie, które pokazało, że rodzina to skarb.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech te chwile będą dla nas wszystkich niezapomniane. Wspólnie tworzymy piękno naszej gminy, a dzieci są naszym przewodnikiem, ukazując nam, jak wartościowe są codzienne spacery w ich towarzystwie.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 225

Powrót