Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.11.2023

Brzdąc w bibliotece: Dzień Pluszowego Misia

Zdjęcie Artykułu

24 listopada  br. – w ramach zajęć pn. „Brzdąc w bibliotece” - maluchy wzięły udział w fascynujących zajęciach, które rozpoczęły się od bajki o misiach. Atmosferę dopełniła zabawa z kolorową chustą. Następnie dzieci wyruszyły w uroczy spacer między pluszowymi misiami.

Po pełnym wrażeń spacerze czekało na nich zadanie, które rozwijało ich zdolności logiczne. Zabawa polegała na ułożeniu puzzli, oczywiście dot. pluszowego misia. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zatroszczyć się o swojego pluszowego przyjaciela, karmiąc go podczas gry sprawnościowej. Rzuty torebką w kółko wymagały od dzieci precyzji i skupienia.

Po aktywnej zabawie przyszedł czas na kreatywność i naukę. Dzieci poznały uroczy wierszyk o niedźwiadku, jednocześnie naśladując ruchy pani prowadzącej zajęcia. Kolejnym fascynującym zadaniem było odnalezienie misiów i posegregowanie ich według wielkości. Ta interaktywna lekcja nie tylko rozwijała umiejętności  rozróżniania, ale także integrowała grupę poprzez wspólne działanie. Następnie dzieci  tropiły misia po jego śladach, które zostawił w bibliotece.  Miś odwiedził dzieci podczas zajęć i zaprosił do wspólnych zdjęć.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które polegały na wyklejeniu misia. Podsumowując, piątkowe zajęcia w bibliotece były pełne radości, nauki i kreatywności.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 265

Powrót