Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.11.2023

Ulica Brzegowa do remontu   

Zdjęcie Artykułu

Gmina Strzegom 9 listopada br. podpisała umowę na remont drogi ul. Brzegowej w Strzegomiu. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dofinansowania wynosi blisko 1,4 mln zł.  Wartość zadania na obecnym etapie wynosi ok. 2.5 mln zł. Planowany termin zakończenia zadania to sierpień 2024 r.  

Wykonawcą zadania jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora  oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Sadach Dolnych.

- Ul. Brzegowa zostanie wyremontowana niemalże na całej swojej długości - począwszy od skrzyżowania ul. Brzegowej z ul. Malinową i Lipową koło Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu aż do skrzyżowania z ul. Wałbrzyską, z wyłączeniem wąskiego - poddanego jedynie ruchowi pieszemu - odcinka drogi od budynku przy ul. Brzegowej 13 do kładki nad rzeką stanowiącej przejście do ul. Świdnickiej – wyjaśnia Urszula Gorzel, zastępca naczelnika w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Tablica informująca o dofinansowaniu

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 207

Powrót