Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.12.2023

Uczniowie z Olszan we Wrocławiu

Zdjęcie Artykułu

We wtorek 5 grudnia br. uczniowie klasy III z PSP Olszany wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Mimo mroźnej pogody, humory wszystkim dopisywały.

Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Iluzji. Uczniowie podziwiali m.in: pokoje luster, komnatę cieni, iluzje optyczne, odwrócony pokój, ciekawe dzieła sztuki, hologramy i wiele innych zaskakujących iluzji. Przewodniczka bardzo dokładnie opisała działanie licznych wynalazków oraz pomogła zrozumieć wiele zjawisk optycznych. Dużą atrakcją było obserwowanie, jak tworzą się cienie oraz rysowanie światłem. Była to interaktywno-edukacyjna przygoda. Każdy wynalazek można było dotknąć i sprawdzić jego działanie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie jarmarku bożonarodzeniowego na wrocławskim Rynku. W tym miejscu uczniowie poczuli prawdziwą magię świąt. Zapach pierniczków, żywe choinki oraz świąteczna muzyka wprawiły dzieci w zachwyt. Duże wrażenie na uczniach zrobiła ogromna choinka w centrum Rynku oraz kramiki z świątecznymi ozdobami. Dodatkową atrakcją był spacer ulicami Wrocławia w poszukiwaniu krasnali. W końcu Wrocław to miasto krasnali! Obecnie we Wrocławiu mieszka ponad 600 krasnali, a liczba ta ciągle rośnie,

Na koniec wycieczki odwiedziliśmy McDonalda - był to prezent mikołajkowy od rodziców, który bardzo się wszystkim spodobał.

Warto dodać, że bilety do Muzeum Iluzji były ufundowane przez firmę Eneris - jako nagroda za zajęcie III miejsca w konkursie ekologicznym.

Pełni entuzjazmu, bogatsi o nowe doświadczenia oraz przepełnieni duchem świąt Bożego Narodzenia, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Kamila Iwańczak-Dymek

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 217

Powrót