Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.12.2023

„Młodzież czyta dzieciom”

Zdjęcie Artykułu

Do XVI edycji akcji „Młodzież czyta dzieciom” – zorganizowanej przez Zespół Szkół w Strzegomiu - zgłosiły się w tym roku uczennice: Nicola Kleczyńska, Zuzanna Madej, Aleksandra Matla, Dagmara Marcinkowska i Anna Zasińska.

Wyprawę do przedszkoli poprzedziły spotkania przygotowawcze oraz warsztaty rozwijające umiejętności uczniów w zakresie modulacji i pracy z głosem oraz ćwiczenia interpretacji wybranego tekstu. Uczestników przygotowała bibliotekarka Małgorzata Kossak.

Na przełomie listopada i grudnia br. odbyły się spotkania w strzegomskich przedszkolach. Młodzież przygotowała dla dzieci opowiadanie pt. „O tym, jak pluszowy zajączek szukał przyjaciela”, które stało się świetnym pretekstem do rozmowy o przyjaźni i dbaniu o tę relację.

Najmłodsi strzegomianie podczas spotkań słuchali, obserwowali, przeżywali, uczyli się poprawnej wymowy, starali się zrozumieć treść, odpowiadali na pytania i przede wszystkim dobrze się bawili. Dzieci miały okazję uczestniczyć także w zabawach ruchowych. Tak spędzony czas minął bardzo szybko.

Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i mamy nadzieję, że dzieci równie chętnie przyjmą młodzież Zespołu Szkół w kolejnym miesiącu.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie dyrektorom i pracownikom przedszkoli: Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 2, Publicznego Przedszkola nr 3 oraz Publicznego Przedszkola nr 4.

Do zobaczenia!

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 204

Powrót