Aktualności

ODSŁUCHAJ
06.02.2024

Aktywny zimowy wypoczynek zorganizowany przez UKS „Aktywna Kostrza”

Zdjęcie Artykułu

Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza” działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy w dniach 15-19 stycznia br. zorganizował aktywny wypoczynek zimowy dla 50 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z budżetu gminy Strzegom w ramach konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci
i młodzieży szkolnej. Organizator przygotował wyjazdy sportowe i kulturalne, zajęcia artystyczne oraz zajęcia profilaktyczne poświęcone szeroko rozumianym uzależnieniom.

Pierwszego dnia uczestnicy wyjechali do Wrocławia, gdzie oddali się sportowemu szaleństwu w Powietrznym Mieście GoAir. Drugi dzień spędzili na warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Leśną Krainę w Strzegomiu. Trzeciego dnia odwiedzili Zamek Książ, gdzie, pod czujnym okiem przewodników, poznawali zamkowe tajemnice. Czwartego dnia wyjechali do Sali zabaw Cinema Fun w Świdnicy. Mieli tam czas na zabawę i warsztaty kulinarne. Ostatniego dnia dzieci oglądały bajkę „Trolle 3” w Strzegomskim Centrum Kultury.

Wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które już deklarują swój udział w zimowisku za rok.

Dziękujemy Gminie Strzegom za wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie wypoczynku.

Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza”

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 192

Powrót