Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.02.2024

Nowy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży w PSP w Stanowicach

Zdjęcie Artykułu

Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach zgłosiła się do udziału w programie „Razem Łatwiej” realizującego założenia polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 – 2025. Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Realizatorem programu jest podmiot wykonujący działalność leczniczą Cogito Sebastian Łaźniak. Podmiot ten posiada wykwalifikowany zespół specjalistów w dziedzinie psychologii i terapii, którzy będą współpracować ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w celu wczesnej identyfikacji pomocy dzieciom w wieku od 10 do 19. roku życia w kryzysie psychicznym.

Program skierowany jest do dzieci, które doświadczają smutku, myśli samobójczych czy kryzysu psychicznego. Ze wsparcia skorzystają także rodzice i opiekunowie, którzy tego potrzebują. Ważnym aspektem programu jest zapewnienie koordynacji działań pomocowych między szkołami a instytucjami medycznymi oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.

Uruchomiony zostanie specjalny numeru telefonu do rejestracji uczestników programu, na który będą mogli dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii przeprowadzi triage diagnostyczny (segregacja medyczna), który będzie oceniał potrzeby pacjenta oraz określał dalszą ścieżkę pomocy.

Katarzyna Wójcik

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
w Stanowicach

DO POBRANIA:

Ikona pdf Broszura, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 5,78 MB ]

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 221

Powrót