Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.02.2024

Udany wyjazd do kina

Zdjęcie Artykułu

W środę 8 lutego uczniowie PSP Olszany odwiedzili świdnickie Multikino. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Klasy III-VI miały możliwość obejrzenia filmu “Akademia Pana Kleksa”. Filmowa adaptacja lektury szkolnej Jana Brzechwy o tym samym tytule przeniosła uczniów w świat pełen zagadek, eksperymentów i podróży. Uczniowie byli zachwyceni i oczarowani filmem. Tuż po jego zakończeniu dokonywali analizy wersji filmowej z poznaną przez nich lekturą szkolną.

Klasy VII-VIII uczestniczyły w projekcji filmu “Powstaniec 1863”, który opowiadał o powstaniu styczniowym. Film w przystępny sposób pokazał wydarzenia, które doprowadziły do zrywu Polaków przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Dzięki tej filmowej adaptacji wydarzeń historycznych, uczniowie mieli szansę obserwować przygotowania do zrywu, działania konspiracyjne przeciw zaborcy, a także formowanie się pierwszych oddziałów partyzanckich. Film wywarł ogromne wrażenie na uczniach.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wycieczki powrócili do szkoły w bardzo dobrych humorach. Wyjazd był bardzo ważną lekcją języka polskiego i historii, która rozbudziła u uczniów zainteresowanie literaturą i wydarzeniami historycznymi.

Oprac. Kamila Iwańczak-Dymek

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 178

Powrót