Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.02.2024

Udany wyjazd do kina

Zdjęcie Artykułu

W środę 8 lutego uczniowie PSP Olszany odwiedzili świdnickie Multikino. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Klasy III-VI miały możliwość obejrzenia filmu “Akademia Pana Kleksa”. Filmowa adaptacja lektury szkolnej Jana Brzechwy o tym samym tytule przeniosła uczniów w świat pełen zagadek, eksperymentów i podróży. Uczniowie byli zachwyceni i oczarowani filmem. Tuż po jego zakończeniu dokonywali analizy wersji filmowej z poznaną przez nich lekturą szkolną.

Klasy VII-VIII uczestniczyły w projekcji filmu “Powstaniec 1863”, który opowiadał o powstaniu styczniowym. Film w przystępny sposób pokazał wydarzenia, które doprowadziły do zrywu Polaków przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Dzięki tej filmowej adaptacji wydarzeń historycznych, uczniowie mieli szansę obserwować przygotowania do zrywu, działania konspiracyjne przeciw zaborcy, a także formowanie się pierwszych oddziałów partyzanckich. Film wywarł ogromne wrażenie na uczniach.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wycieczki powrócili do szkoły w bardzo dobrych humorach. Wyjazd był bardzo ważną lekcją języka polskiego i historii, która rozbudziła u uczniów zainteresowanie literaturą i wydarzeniami historycznymi.

Oprac. Kamila Iwańczak-Dymek

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 147

Powrót