Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.02.2024

X DBI w Zespole Szkół w Strzegomiu  

Zdjęcie Artykułu

Zespół Szkół w Strzegomiu już po raz 10. uczestniczył aktywnie w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”, która jest organizowana w 45 krajach od 2004 r.   

Ideą tego wydarzenia jest praca  nad podniesieniem świadomości, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Dlatego w tegorocznym DBI uczniowie Zespołu Szkół: Sylwia Sordyl, Alan Korzystka, Kacper Józefowski oraz Małgorzata Zawiła pod opieką nauczycielki Małgorzaty Kossak przypominali niżej wymienionych 5 zasad, które nie są już tajemnicą dla strzegomskich przedszkolaków:   

  • Mów, jeśli coś jest nie tak!   
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci!   
  • Pamiętaj- nigdy nie podawaj nikomu w internecie swoich danych osobowych!  
  • Szanuj innych w sieci!  
  • Korzystaj z umiarem z internetu!   

Spotkania przygotowawcze odbywały się w Pracowni Orange. Dzieci w czterech strzegomskich przedszkolach witały młodzież  bardzo entuzjastyczne, a większość spotkań kończyła się milionem rozdanych uścisków i wspólnym radosnym tańcem.  

Oto relacja młodzieży po przeprowadzonych zajęciach:  

- Odwiedzając przedszkola, byłem zaskoczony wiedzą dzieci w przedszkolach, szczególnie tych nieco starszych. Nie spodziewałem się, że posiadają tyle informacji na temat bezpiecznego internetu, co świadczy o dobrym wychowaniu przez rodziców. Było super i cieszę się, że mogłem pomóc dzieciom, aby były bardziej bezpieczne w internecie! - Alan  

- Nigdy nie byłem w przedszkolu i nie wiedziałem czego się spodziewać, ale byłem pozytywnie zaskoczony zadziwiająco dobrym zachowaniem dzieci. Zawsze miałem wrażenie, że wszystkie dzieci wszędzie biegają i nie potrafią się zachować, ale było fajnie i poszedłbym je odwiedzić jeszcze raz – Kacper  

„Dzień Bezpiecznego Internetu” ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na korytarzach Zespołu Szkół zostały wystawione gazetki informacyjne opracowane przez uczniów na lekcjach z przedmiotów informatycznych oraz lekcjach bibliotecznych. Dzięki współpracy nauczycieli: Pawła Oleszko i Małgorzaty Kossak kolejny raz obchody DBI w SZ w Strzegomiu można zaliczyć do udanych przedsięwzięć. Zapraszamy do udziału za rok.  

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 214

Powrót