Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.02.2024

Pasowanie na czytelnika w „Trójce”

Zdjęcie Artykułu

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 22 i 23 lutego br., a jego głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję koleżanki i kolega z klas 3 a i 3 b przebrani za postaci Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Krasnali oraz Królowej Książki przygotowali inscenizację „Teatrzyk z zagadkami”, podczas której pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowy dyplom dla klasy.

Nasza biblioteka włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki, której celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał pakiet książeczek: „Wnuczka antykwariusza” oraz poradnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Wręczenie książek odbyło się podczas pasowania uczniów na czytelnika.

PSP nr 3 w Strzegomiu

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 188

Powrót