Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
20.03.2024

Interesująca lekcja biblioteczna

Zdjęcie Artykułu

We wtorek 19 marca br. odbyła się lekcja biblioteczna, na której gościły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Lekcja obejmowała tematykę wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na początku drugoklasiści popisali się swoją wiedzą na temat książek i biblioteki, odpowiadając na wiele ciekawych pytań. Następnie mieli okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce podczas wspólnego spaceru po bibliotece.

Później wysłuchali historii o ,,Wielkanocnym Zajączku”, przedstawionego za pomocą teatrzyku Kamishibai, oraz opowiadania pod tytułem ,,Kocham was moje zajączki”.

Po wysłuchaniu obu wiosennych historii przyszedł czas na stworzenie własnej wiosennej łąki. Dzieci wbijały kolorowe kwiatki i pisanki na patykach w styropianowy trawnik. Krajobraz dopełniło ,,Drzewo pełne kwiatów”, na które dzieci przyklejały białe kwiatki.

Drugoklasiści mieli również okazję wykorzystać całą swoją zdobytą wiedzę, rozwiązując krzyżówkę o tematyce  biblioteki, wiosny i Wielkanocy. Nie zabrakło oczywiście rozwiązywania zagadek, śmiechu i  dobrej zabawy.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 371

Powrót