Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.04.2024

Lekcja biblioteczna z udziałem przedszkolaków

Zdjęcie Artykułu

8 kwietnia br. w BPMiGS w Strzegomiu odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której gościły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1.

Przedszkolaki zwiedziły całą bibliotekę, dowiedziały się, co to jest książka i jak powstaje. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki oraz zagadek, na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały odpowiedzi.

Mali czytelnicy wysłuchali bajki ,,Magiczna Gąsienica” Beaty Gabrat, przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu historii przyszedł czas na stworzenie własnej wiosennej łąki. Dzieci wbijały kolorowe kwiatki na patykach w styropianowy trawnik. Krajobrazu dopełniło ,,Drzewo pełne kwiatów”, które dzieci stworzyły same przez przyklejanie białych kwiatów. Następnie przystąpiły do wyklejenia na dywanie długiej gąsienicy kolorowymi kołami. Później przyszła pora na wykonywanie prac plastycznych przy stolikach. Na koniec zajęć dzieci miały czas na zabawę.

Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały książeczki, zakładki oraz karty małego czytelnika. Mamy nadzieję już wkrótce ponownie zobaczyć naszych młodych czytelników w bibliotece.

Dziękujemy za miło spędzony czas i nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 266

Powrót