Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.04.2024

Warsztaty z pedagogiem w PSP Olszany

Zdjęcie Artykułu

W Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach przez dwa miesiące trwały warsztaty z uczniami prowadzone przez pedagoga Marię Karkowską.

W przedszkolu i klasach I-III były to zajęcia w formie treningu umiejętności społecznych (tzw. TUS) na temat zasad higieny osobistej, zasad dobrego zachowania i porozumiewania się. W ramach TUS przećwiczono z dziećmi takie zagadnienia jak: przestrzeganie zasad czystości, przywitanie, włączanie się do rozmowy, do zabawy, przyjmowanie prezentów, odmawianie, zadawanie pytań, odpowiadanie, aktywne słuchanie, proszenie o pomoc, pomaganie innym, rozpoznawanie emocji i odpowiednie ich wyrażanie.

W klasach IV-VIII tematy: z zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, akceptacji siebie i innych, tolerancji, wyrażania uczuć i emocji, miały na celu: zwiększanie odporności psychicznej, kształtowanie umiejętności poprawy samopoczucia, poznanie technik radzenia sobie ze stresem, świadomowe wyrażanie i przeżywanie uczuć, rozwijanie samokontroli zarządzania czasem, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, akceptacja siebie i innych, kształtowanie postawy tolerancji, rozwijanie samoświadomości.

Uczniowie byli zaangażoawni i chętnie wykonywali ćwiczenia proponowane przez pedagoga. Z podsumowania i wypowiedzi uczniów wynika, że uczniom podoba się forma warsztatowa zajęć i jest potrzeba kontynuowania takich zadań.

Opracowała Maria Karkowska

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 169

Powrót