Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.04.2024

Współpraca młodzieży Strzegom – Torgau  

Zdjęcie Artykułu

W dniach 21-25 kwietnia br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im Mikołaja Kopernika w Strzegomiu po raz kolejny gościli przyjaciół z partnerskiej szkoły Katharina-von-Bora z Torgau. Pobyt ten był  intensywny i bardzo interesujący.   

W ramach projektu „Razem dla klimatu” młodzież odbyła lekcje  w nadleśnictwie, gdzie poznała pracę leśnika, okoliczną faunę i florę oraz sposoby ochrony lasu, zwierząt i klimatu. Spacerując po jaworskiej Zielonej Ścieżce Edukacyjnej, uczyliśmy się ekologii w sposób niekonwencjonalny. Poprzez ruchome tablice, gry, ogród w pionie, warzywniak czy piramidy edukacyjne poznaliśmy ekosystem, zwyczaje zwierząt, właściwości roślin czy cykle rozwoju owadów. Odwiedziliśmy Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie oraz wrocławskie zoo. Młodzież brała udział w warsztatach „Tajemnica w skamielinie ukryta” i dyskutowała o okresie wielkich zmian w klimacie i środowisku. W naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Energii Słońca”, gdzie uczniowie budowali baterie słoneczne. Odwiedziliśmy ekologiczne  gospodarstwo „Dyniowy zakątek”  w Olszanach. Poznaliśmy okoliczne zamki i Palmiarnię.    

Wszystkie zamierzone cele zostały zrealizowane, a wspólne zadania w ramach projektu przyczyniły się do powstania wielu przyjaźni między polskimi i niemieckimi uczniami. Wymiana umożliwiła młodzieży poznanie innej kultury i zwyczajów oraz nauczyła otwartości, tolerancji i współpracy. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ochrony klimatu, odnawialnych źródeł energii oraz ekologii. Na zakończenie projektu wykonali makiety przedstawiające ich pomysły na ochronę środowiska.   

Projekt został sfinansowany ze środków otrzymanych z Projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM oraz budżetu gminy Strzegom.  

Logotyp Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 205

Powrót