Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.05.2024

Lekcja biblioteczna o patriotyzmie

Zdjęcie Artykułu

W poniedziałek 29 kwietnia br. odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której goszczono dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Strzegomiu.

Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę,  następnie poznały różne rodzaje książek oraz etapy procesu jej powstawania. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki oraz zagadek, na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały  odpowiedzi.

Lekcja obejmowała tematykę patriotyczną nawiązującą do Akcji Żonkile, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i upamiętniającą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim,  w której strzegomska biblioteka czynnie uczestniczy. Na początku przedszkolaki oglądały historię o grzybku Maślaku i dzielnej Borówce pt. „Pamięć Drobinek”. To bajka o empatii, wzajemnej trosce, pamięci, odwadze, ale również o stracie i poszukiwaniu nowego domu.

Po projekcji bajki przyszedł czas na poznanie najważniejszych symboli narodowych, takich jak: godło, flaga Polski. Następnie dzieci przyklejały flagi Polski do okien kamienicy symbolizującej patriotyzm, wpajany dzieciom od najmłodszych lat.

- Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia! – podkreślają pracownicy biblioteki.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 284

Powrót