Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.05.2024

Ostatnie spotkanie projektowe Erasmus+ w ZSO w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Wszystko co dobre, szybko się kończy i tak też dobiegł końca projekt „Successful Schools with STEM” realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Strzegomiu. W drugiej połowie kwietnia br. w Strzegomiu odbyła się ostatnia mobilność w ramach tego projektu. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie czterech partnerskich szkół z: Norwegii, Grecji, Turcji i Polski.  

Na zdjęciu logotyp programu Erasmus+  

   

Spotkanie to służyło podsumowaniu dwuletnich działań projektowych. Uczniowie pracowali nad jednym z finalnych produktów projektu, czyli budowaniem Smart home system with Arduino. Jest to ciekawe i nowatorskie uzupełnienie programów nauczania w szkołach w Europie, a jego efektem jest budowanie świadomości związanej z ochroną środowiska.

Ostatnie spotkanie projektowe to przede wszystkim wytężona praca, ale również nie zabrakło czasu, by pokazać naszym gościom atrakcje regionu takie jak: Zamek Książ wraz z Palmiarnią, Wrocław i Świdnicę, obóz koncentracyjny Gross-Rosen oraz nasz piękny Strzegom.

Projekt SUCCESSFUL SCHOOLS WITH STEM był niezwykłym doświadczeniem dla społeczności szkolnych czterech szkół partnerskich. Był dla nas okazją do pogłębienia dialogu międzykulturowego, a zawiązana współpraca i przyjaźnie pozwolą nam na dalsze działania, dzięki którym będziemy mogli mieć swój wkład w budowę tolerancji w wielokulturowej Europie.

Erasmus+ to nie tylko nauka, to szansa na lepszą przyszłość, pogłębianie horyzontów i przeżycie niesamowitej przygody.                                                                

Małgorzata Chęcińska

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 187

Powrót