Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.05.2024

Teatr „Maska” w Bibliotece Publicznej w Strzegomiu  

Zdjęcie Artykułu

8 maja 2024 r. w ramach Tygodnia Bibliotek aktorzy Teatru „Maska” zaprezentowali w Bibliotece Publicznej, w Strzegomiu bajkę promującą czytelnictwo. Spektakl zatytułowany "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?" skierowany był do młodych widzów, aby pokazać, jak ważne jest czytanie książek. Na widowni zasiadły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu.  

Tytułowa afera dotyczyła zaginionych liter z książek. Pewnego dnia okazało się, że z książek znajdujących się w bibliotece zniknęły wszystkie litery. Śledztwo poprowadził detektyw Bartłomiej Lupa. Po wielu zabawnych perypetiach (związanych z poszukiwaniem podejrzanych) – bystry detektyw Lupa wyjaśnił zagadkę przy udziale zgromadzonych dzieci. Artyści w interesujący sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, na przykład poprzez pomoc w recytowaniu wierszyków.  Przedstawienie zakończyło się wspólnym ślubowaniem, a uczniowie zobowiązali się do odwiedzania biblioteki i czytania książek.  

Celem przedstawienia było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, odkrywania radości z lektury książek przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, ćwiczymy koncentrację i skupienie, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię.  

Spektakl cieszył się wielkim powodzeniem, o czym świadczyły zadowolone miny dzieciaków.  

Teatr istnieje od 2001 roku. Przez cały okres działalności, Teatr zdobył uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju, czego dowodem są liczne podziękowania i referencje.  

Atuty Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA”:  

  • spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami,  
  • do każdego spektaklu dołączony konspekt , będący podstawą do dalszej pracy,  
  • profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy,  
  • barwna scenografia i kostiumy, oprawa muzyczna.  

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 205

Powrót