Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.05.2024

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem

Zdjęcie Artykułu

W ramach Tygodnia Bibliotek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu 13 maja odbyło się spotkanie z Markiem Michalakiem - wybitnym pedagogiem, działaczem społecznym i publicystą, doktorem nauk społecznych, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018. Marek Michalak jest także autorem książek, w tym poczytnych publikacji dla dzieci.

Uczniowie klas IV-VIII ochoczo uczestniczyli w rozmowie na temat wartości, zadając wiele ciekawych pytań, które dotyczyły w większości praw dziecka oraz problemu nieprzestrzegania ich w naszym kraju.

Marek Michalak mówił o tym, co daje siłę, a także, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość odsłuchania przeczytanego przez p. Marka fragmentu opowieści jednej ze swoich książek "Opowieści o prawach dziecka". Po odczytaniu "Prawa do prywatności. Dronom wstęp wzbroniony", autor mówił, jak ważne jest prawo do prywatności i że tylko z własnej woli możemy zdradzać innym, co czujemy i myślimy. Rozmowy kontynuowane były jeszcze po zakończeniu spotkania, podczas składania autografów.

To była niezapomniana lekcja na temat Praw Dziecka oraz możliwość rozmowy młodych ludzi z autorytetem w tej dziedzinie.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 310

Powrót