Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.05.2024

Imieniny Publicznego Przedszkola nr 4 im. Pszczółki Mai w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Coroczne obchody „Dnia Pszczół” stały się już tradycją! To niezwykłe wydarzenie, bowiem w tym dniu obchodzone są Imieniny Publicznego Przedszkola nr 4 im. Pszczółki Mai w Strzegomiu

Organizowanie takich wydarzeń ma na celu nie tylko uczczenie roli pszczoły w ekosystemie, ale także wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat przyrody i ekologii.

Poprzez różnorodne aktywności, takie jak oglądanie filmów edukacyjnych, czytanie bajek o pszczółkach, tworzenie rysunków dzieci poznały, dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszego świata.

Miłą niespodzianką była wizyta pszczelarza p. Mikołaja, który w fascynujący sposób opowiadał ciekawostki z życia pszczół. Przedszkolaki poznały etapy powstawania miodu, miały okazję obejrzeć prawdziwy ul oraz wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne
do wyprodukowania tego słodkiego przysmaku. Nie lada frajdą było przymierzenie stroju pszczelarskiego przez najmłodszych. Kolejną atrakcją były warsztaty, na których „małe pracowite pszczółki” miały możliwość samodzielnie zrobić świeczkę z wosku, za co otrzymały dyplomy oraz miody w słoiczkach.

Dzieci uczestniczyły również w prostych zabawach sensorycznych, podczas których poznały pszczele produkty, takie jak miód czy wosk. Wydarzenie miało na celu zaszczepienie
w dzieciach poczucia szacunku i troski, wobec przyrody już od najmłodszych lat. Podczas ciekawych i kreatywnych zajęć oraz zabaw panował wesoły nastrój.

W ten sposób „Dzień Pszczół” stał się nie tylko świętem przyrody, ale także inspirującą lekcją dla dzieci, uczącą ich szacunku i troski o nasze naturalne środowisko.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 263

Powrót